Звернення до ICTV

Нам стало відомо, що 7 квітня 2019 року на веб-сторінці Вашої передачі «Ранок у Великому місті», а також у соц.мережі Facebook було оприлюднено некоректну інформацію, що порочить репутацію понад 7 000 туристичних агентів та понад 30 000 співробітників туристичних агенцій, а саме:

Довіряйте свою відпустку виключно туроператорам. Бажано, з перевіреною репутацією. А от турагентів краще уникайте.

В цій фразі криється кричуще нерозуміння структури туристичного ринку. Ось, що говорить на цю тему ст. 5 Закону України «Про туризм»:

Туроператори – юридичні особи, … для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту

Турагенти – юридичні особи, … а також фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють посередницьку діяльність з реалізації туристичного продукту…

Фактично, рекомендація, надана у Вашій програмі аналогічна наступній:

Купуйте хліб виключно на хлібзаводі з перевіреною репутацією. А от хлібних магазинів краще уникайте.

Погодьтеся, неможливо серйозно сприймати такі твердження. Окрім того, наразі, проблеми, що виникають з боку туроператорських компаній мають більш серйозні наслідки для ринку, достатньо пригадати славнозвісну компанію «Ідриска-тур», яка зникла з ринку 31 серпня 2017 року, залишивши ні з чим ТИСЯЧІ клієнтів, в тому числі за кордоном, а кримінальна справа за статтею «Шахрайство» і досі не дійшла до обвинувачення посадових осіб туроператора.

Вимагаємо спростувати оприлюднену інформацію та більш ретельно ставитись до підготовки своїх матеріалів у майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *