Єгипет у грудні. Аналіз програм туроператорів

В середині жовтня ми зафіксували дані щодо заявлених туроператорами рейсів за напрямком Єгипет в період з 9 по 15 грудня 2019 року. Потім ми відслідкували фактично здійснені рейси в цей період і в статті проаналізуємо як план/факт, так і співвідношення до аналогічного періоду минулих років.

Ринок

Всього було виконано 176 рейсів (ріст на 6,66% до минулого року), в тому числі 141 до Шарм-ель-Шейху та 35 до Хургади.

Варто відмітити, що кількість аеропортів вильоту зменшилась з 9 до 8. Кривий Ріг та Вінниця втратили власні чартерні програм, а Миколаїв набув.

Незважаючи на таку регіональну різноманітність, 70% всіх рейсів виконуються зі столичного аеропорту.

Туроператори

Визначення долі ринку того чи іншого оператора на базі публічних даних завжди несе в собі елемент похибки, ми приймаємо за базу кількість виконаних рейсів, а також, якщо на рейсі є блоки декількох туроператорів, рейс ділиться в рівних долях. Варто також відмітити, що частина рейсів Анекс тура виконується на повітряних судах підвищеної місткості, відповідно і доля його на графіку дещо занижена.

Вибір авіакомпаній-партнерів

Перед сезоном кожний туроператор повинен визначитися для себе з питанням виконавця своїх рейсів. Деякі компанії розвивають афілійовані компанії (Анекс тур – Azur Air, Join UP! – Sky UP), інші ж обирають з незалежних.

Фактичну картину відображено на графіку нижче

Як бачимо, TUI та TEZ Tour надають перевагу авіакомпанії Роза вітрів, Альф, Компас та Корал тревел – МАУ. Доля рейсів а/к Буковина в складі турпродукту Join UP! суттєво знизилась в порівнянні з літнім сезоном, що не може не радувати.

Що стосується а/к Jonika, то вона не була присутня в розкладі станом на середину жовтня, а її рейси фактично стали на заміну анонсованих рейсів а/к МАУ.

Загалом, кількість змін у розкладі в порівнянні з жовтнем значно менше, ніж ми фіксували в попередні роки. Було додано три нових рейси, ще 8 зазнали змін у номері, а у 5 відбулася заміна авіакомпанії (2 зі Sky UP на Буковину і 3 з МАУ на Jonika)

Сподіваємось, що тенденція виконання заявлених програм буде збережена та поширена на сезон “Літо 2020”, раннє бронювання по якому вже стартувало

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *