Пропозиції щодо врегулювання ситуації на туристичному ринку від УАТА

У зв’язку з безпрецедентною ситуацією, спричиненою поширенням COVID-19 та її впливом на туристичну галузь, ми звернулися до
Мар’яни Олеськів, голови Держагентства по туризму,
Юлії Ковалів, Заступника керівника Офісу Президента України та
Дмитра Нальотова, голови підкомітету з питань туризму та курортів Верховної Ради України
з нашими пропозиціями для стабілізації ситуації та підтримки туристичного бізнесу:

 1. Узгодити з туроператорами єдиний порядок дій по турах, які не відбулися через карантин та обмеження на перетин кордонів:
  • Зафіксувати отриману від туриста оплату в валюті туру по курсу на момент фактичної оплати
  • Дозволити туроператору замість повернення коштів туристу, видавати сертифікати на суму фактично оплаченої суми в валюті туру зі строком дії (початку нового туру) до 31.12.2021 р.
  • Якщо турист не скористався сертифікатом до 31.12.2021 року, туроператор повертає попередньо сплачену суму в гривні не пізніше 30 днів з моменту отримання звернення від туриста. Таке звернення може бути направлено не раніше 01.01.2022 р.

   В наших пропозиціях ми керуємось, зокрема, прикладом Німеччини, де вже впроваджена схожа схема. Важливо відмітити, що держава при такому сценарії не витрачає коштів платників податків, а лише встановлює загальні правила роботи в нових умовах.
 2. Офіційно визнати період карантину форс-мажорними обставинами для виконання зобов’язань перед туристами з надання туристичних послуг, зокрема для виїзду за кордон. Наразі, для кожного окремого договору з туристом необхідно отримувати довідку від ТПП, що коштує 3 300 грн.
 3. Запровадити податкові канікули для підприємств туристичної галузі щодо сплати ЄСВ (як за себе, так і за найманих працівників), єдиного податку та військового збору на період з березня 2020 р. до кінця карантину + 2 місяці. Лаг в 2 місяці потрібен через те, що попит на туристичні послуги буде відновлюватися поступово, зокрема, через обмеження в перетині кордонів з боку третіх країн.

  Такі канікули дадуть можливість роботодавцям зберегти персонал та максимально швидко відновитися після закінчення кризи. В іншому випадку, роботодавці будуть змушені звільняти співробітників для мінімізації операційних витрат, що призведе не тільки до підвищеного навантаження на бюджет (виплати по безробіттю), а й до більш повільного відновленню бізнесу в подальшому. При цьому бюджет все одно податки недоотримає.

Імплементація цих трьох кроків суттєво покращить ситуацію на ринку виїзного туризму, полегшить стан туристичних компаній та заспокоїть десятки тисяч туристів, що не змогли скористатися оплаченими послугами та не мають інформації про можливості та умови перебронювання. І все це з мінімальним навантаженням на бюджет країни.

6 thoughts on “Пропозиції щодо врегулювання ситуації на туристичному ринку від УАТА

 1. Согласованное действие всех туроператоров,возможность ТА выписывать данные ваучеры, полученные от ТО(согласно количества забронированных заявок)

 2. по вопросу податковых каникул. не согласна.
  Надо просить хотя бы до конца 2020 года .
  карантин снимут. но это не значит что откроют небо ,в том числе и др страны .
  ля Украины до сентября мин..
  Если исходить из точки : откроют небо + 2 месяца.
  Это реальные хоть немного вернуться в колею..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *