Аналіз чартерних програм до Єгипту 2017-2020

Починаючи з 2017 року, ми аналізуємо фактично виконані чартерні рейси до Єгипту, беручи за основу один тиждень в середині грудня. Цей рік – унікальний, тому ще більш цікаво буде порівняти його з минулими роками та подивитися на ситуацію в динаміці.

Як бачимо, загальна кількість рейсів з 2017 по 2019 рік зросла зі 124 до 176 рейсів на тиждень, а в 2020 році склала лише 72 рейси в аналогічний період. Загальне падіння – 59%.

При цьому, варто взяти до уваги, що Єгипет – це напрямок, що постраждав найменше, адже він знаходиться в зеленій зоні для нас, не висуває обмежень для в’їзду наших туристів окрім наявності тесту та забезпечує все необхідне для безпечного відпочинку. Тим не менше, суттєво впала не тільки кількість рейсів, а й наявність регіональних програм. Якщо протягом минулих років тури в Шарм-ель-Шейх пропонувалися з дев’яти міст України, то зараз – лише з шести. І це при майже повній відсутності альтернативних напрямків пляжного відпочинку та закритій Євпропі!

Окремо можна виділити польотну програму до Марса-Аламу, яку цього року виконує Феєрія мандрів разом з кількома іншими компаніями, що взяли в неї блоки на рейсі. У 2017 році аналогічні рейси також були заявлені на цей період, але фактично не відбулися.

Щодо розподілу кількості рейсів по авіакомпаніях, то він виглядає наступним чином:

Цікаво, що МАУ, маючи в декілька разів більший флот ніж Роза вітрів, виконала вдвічі менше чартерних рейсів до Єгипту.

Розподіл вподобань туроператорів щодо перевізників виглядає так:

* розмір області на діаграмі може не відповідати реальному розміру блоку туроператора на рейсі

Анекс тур користується виключно послугами афілійованої з ним а/к Azur Air, JoinUP! дає блоки на своїх рейсах Компасу, який ділить їх з Альфом, всі ж інші туроператори співпрацюють з МАУ то Розою Вітрів. З ринку фактично зникли такі авіакомпанії як Браво, Буковина та інші подібні до них з невеличким та старим флотом.

Очевидно, що цей зимовий сезон буде надскладним для всієї туристичної галузі, але, найтемніший час – перед світанком. Сподіваємось, що 2021 рік стане роком стрімкого відновлення.