Звіт про діяльність УАТА за 2020 рік

Рік, що минає, був непростим для туристичного ринку. Саме в такі часи роль галузевих асоціацій стає ще більш важливою. Коротко про те, чим займалася Асоціація УАТА у 2020 році.

Розділимо цьогорічний звіт на дві частини, виділивши окремо все, що пов’язано з ковідом. Пункти наведемо в хронологічному порядку.

Дії, пов’язані з ковід-пандемією

 • Постійно тримали руку на пульсі подій, пов ‘язаних з пандемією коронавірусу. З самого початку підготували відкрите звернення до туристів та турагентів, а згодом направили свої пропозиції щодо врегулювання ситуації до ДАРТ, офісу Президента та голови підкомітету по туризму у ВР. Окремо написали листа до Прем’єр-міністра, який було взято в роботу (див. нижче)
 • З метою отримання найбільш актуальної інформації щодо стану речей на курортах провели серію онлайн-ефірів для турагентів із залученням представників туроператорів/готелів з популярних туристичних дестинацій Музенідіс Тревел з Греції, Тез Тур з Єгипту, та окремо організували великий марафон з мережею готелів Rixos. Прямі включення з актуальною інформацією з Туреччини, Єгипту, ОАЕ та Хорватії.
 • Підключили до прямого діалогу з турагентами страхову компанію «Європейське туристичне страхування» для відповіді на актуальні запитання.
 • Спільно з Rixos організували та відправили велику делегацію турагентів-членів УАТА у складі 80 осіб до Туреччини в перший день відновлення польотів (1 липня 2020 року). Кожний учасник радо ділився із своєю аудиторію у соц.мережах власним досвідом відпочинку за нових реалій та відповідав на питання, що турбували туристів та колег-турагентів.
 • Спільно з УСПП 17 липня організували та провели нараду з питань зменшення впливу кризових явищ в туризмі за участі представників МОЗ, ДАРТ, МінКульт, Мінінфраструктури, туроператорів, профільних асоціацій…  Нарада була проведена на виконання розпорядження Прем’єр-міністра України у відповідь на лист УАТА від 26 червня. Саме на цій нараді представником МОЗ було анонсовано, що буде змінюватися критерій віднесення країни до «червоної» зони та перехід на параметр інцидентності. Вже 19 липня було підвищено критерій віднесення до червоної зони з 40 до 55 осіб на 100к населення (рівень України на той момент), а з 1 серпня було запроваджено критерій інцидентності.
 • Паралельно велася робота з міністром по туризму Єгипту щодо недосконалості статистики захворюваності в цій країні. Проблема полягала в тому, що з офіційної статистики не вибували ті, хто вже одужав. Через це графік захворюваності йшов догори та неминуче виводив Єгипет до червоної зони. В свою чергу, це впливало на продажі одного з ключових масових напрямків для українців. Напередодні візиту міністра до України ми написали та передали аналітичну записку та 17 липня комунікували цю проблему особисто. Отримали ось такий результат:
 • Підготували відкрите звернення до туроператорів щодо розширених страховок та покриття на випадок ковіду. Адже це те, що гальмує продажі для всіх учасників ринку. Отримали моментальну реакцію з боку туроператора Компас. Вони впровадили додаткову послугу протягом одного робочого дня, за що їм окрема подяка. В свою чергу Анекс тур включив розширену страховку, яка до того коштувала 2 євро на день на особу у вартість туру, а JoinUP! на наше прохання провів перемовини зі своєю страховою компанію та домовився про те, що у випадку захворювання на ковід та неможливості здійснення туристичної подорожі, туристу отримає компенсацію від страхової компанії не тільки за себе, а за весь тур.
 • Само собою, що наші учасники знаходяться в постійному контакті одне з одним. Ми регулярно організовуємо онлайн-конференції для директорів та власників з метою обговорення подій та обміну статистикою та досвідом

Інша діяльність

 • Протягом всього року багато уваги приділялося участі в розробці нового законопроекту «Про туризм». Процес ще не завершено, не всі наші побажання враховані, але є однозначний прогрес. Законопроект №4162 вже зареєстровано у ВР та, за попередніми даними, планується проголосувати в першому читанні вже у лютому 2021. Робота над законопроектом триває.
 • Виконавчий директор УАТА пройшов конкурс до Експертної ради з питань розвитку туризму і курортів при ДАРТ
 • Проведено анкетування та опубліковано рейтинги туроператорів масового туризму у зимовому та літньому сезонах з окремим акцентом на ковідну специфіку (agent-friendlytourist-friendly)
 • Ще до пандемії встигли відправити делегацію від УАТА у складі 10 осіб на міжнародну туристичну виставку в Мілані BIT-2020.
 • На курси нашого безкоштовного центру навчання для менеджерів вже було здійснено понад 5 300 підписок, в тому числі майже 2 тисячі – протягом 2020 року.
 • Потижнево відслідковуємо всі зміни в реєстрі ЄДРПОУ щодо всіх ключових партнерів та інформуємо своїх учасників про такі зміни.
 • Протягом року продовжили готувати та публікувати аналітичні матеріали.

У 2021 році ми й надалі будемо стояти на сторожі інтересів турагентів. Як вам відомо, УАТА – некомерційна організація, що існує на членські внески своїх учасників, тому, якщо вам подобається те, що ми робимо, приєднуйтесь.

Разом ми сила!

P.S. Всі річні звіти УАТА можна переглянути тут.