Рейтинг agent-friendly туроператорів. Зима’20-21

З 19 квітня по 16 травня Асоціація УАТА проводила опитування серед директорів та менеджерів туристичних агенцій України про туроператорів, що мають власні чартерні програми за найбільш масовими напрямками.

11 туроператорів оцінювалось по 10 критеріям з точки зору зручності співпраці для агента. Пропонуємо вашій увазі результати.

В порівняння з попереднім рейтингом, TEZ Tour повернувся на першу позицію, а Kompas посів третє місце, посунувши Pegas Touristik. Найбільш сильними характеристиками лідера рейтингу на думку турагентів стали відсутність промо-прайсів, актуальність цін у підборі та по факту бронювання та підтвердження замовлень. З виставленням рахунків у більшості туроператорів проблем немає, лише троє учасників рейтингу отримали середній бал за цим показником нижче 4.

Зауважте, як чітко пройшло розділення в рейтингу за показником промо-прайсів. Так, у TEZ Tour, Anex Tour, JoinUP! та Kompas повинна стояти тверда п’ятірка за цим показником, але чітко видно, що туроператори без промо-прайсів посіли верхні рядки рейтингу. Тобто цей показник (один із десятка в рейтингу) є індикатором загального відношення туроператора до своїх агентів.

В цілому, середній бал оцінки підвищився з 3,63 у літньому сезоні 2020 до 3,67, а оцінка туроператора TPG трошки не дотягнула до 3 балів.

Найгірші оцінки туроператори отримали за роботу «гарячої лінії» та лояльність у вирішенні спірних питань, яких в цьому сезоні було значно більше ніж зазвичай. Ми не могли оминути увагою вплив коронавірусу на туристичну діяльність в контексті партнерських відносин, тому до стандартної анкети додали питання щодо оцінки роботи туроператорів в період COVID-19 (чіткість дій, лояльність тощо). Ось як розташувалися компанії на думку агентів:

Компас тут стрибнув з 4 місця на перше, помінявшись місцями з Pegas Touristik.

Наостанок, порівняємо ці результати із загальним питанням, відповіді на яке розподілилися таким чином:

Як бачимо, Anex Tour отримав найбільшу долю голосів, на другому місці TEZ Tour із невеликим відривом від JoinUP!

Дякуємо всім, хто прийняв участь в опитуванні, поздоровляємо переможців та маємо надію, що наш рейтинг стане у нагоді туроператорам для аналізу та коригування власних бізнес-процесів.

Всі рейтинги доступні тут.