Рейтинг agent-friendly туроператорів масового туризму. Літо 2021

З 11 жовтня по 14 листопада Асоціація УАТА проводила опитування серед директорів та менеджерів туристичних агенцій України про туроператорів, що мають власні чартерні програми за найбільш масовими напрямками.

11 туроператорів оцінювалось по 10 критеріям з точки зору зручності співпраці для агента. Цього разу до стандартного переліку операторів в анкеті додали туроператора Альянс, та виключили туроператора Mouzenidis Travel.

Що цікаво, в рамках однієї анкети, окрім опитування по кожному критерію, в кінці було одне загальне питання, про те, кому з туроператорів турагент надасть перевагу за інших рівних обставин. Цьогоріч вперше лідери за результатами по цьому питанню збіглись із більш деталізованим рейтингом.

Результати обробки анкет представлені в таблиці. Для зручності користування, всі значення позначені кольором по шкалі від зеленого до червоного:

Як бачимо, у трійці лідерів, у порівнянні з минулорічним рейтингом відбулися суттєві зміни:

  • Перше місце (вперше за історію наших спостережень) обійняла компанія Anex Tour
  • JoinUP! втратив позицію лідера та обійняв лише 5 місце
  • TEZ Tour спустився на третю сходинку, помінявшись місцями з Pegas Touristik

Kompas втримався на четвертому місці, а от TUI значно покращив свої позиції, піднявшись з передостаннього місця у 2020 році одразу на 6 позицію.

Новачок нашого рейтингу, компанія Альянс посіла 7 місце.

Середній бал по нашій вибірці трохи покращився з 3,63 у 2020 році до 3,70 цьогоріч.

Найгірші оцінки туроператори отримали за приховані платежі, роботу «гарячої лінії» та лояльність у вирішенні спірних питань. Ми не могли оминути увагою вплив коронавірусу на туристичну діяльність в контексті партнерських відносин, тому до стандартної анкети додали питання щодо оцінки роботи туроператорів в період COVID-19 (чіткість дій, лояльність тощо). Ось як розташувалися компанії на думку агентів:

Дякуємо всім, хто прийняв участь в опитуванні, поздоровляємо переможців та маємо надію, що наш рейтинг стане у нагоді туроператорам для аналізу та коригування власних бізнес-процесів

Всі рейтинги можна переглянути тут.