Єгипет та COVID-19

Дата відкриття: 01.07.2020
Необхідність обсервацій по прильоту: ні
Необхідність обсервацій при поверненні: так*
Дата оновлення та джерело: 21.06.2020
Важливо! Всі дані наведено для громадян України

В аеропорту:

В аеропорту вильоту з України туристи повинні будуть заповнити “Декларацію мандрівника” до отримання посадкового талону. Вона включає анкету, в якій вказується інформація про:

а) подорожі людини за 14 днів до відвідування АРЄ;

б) підтвердження того, що мандрівник не виявив жодних симптомів, пов’язаних із COVID-19, впродовж 14 днів до поїздки;

в) підтвердження того, що мандрівник свідомо не контактував із особами, хворими на COVID-19, за 14 днів до подорожі;

г) зобов’язання мандрівника повідомити керівництво готелю чи лікаря у разі виявлення симптомів, пов’язаних із COVID-19, під час перебування в АРЄ;

д) підтвердження факту наявності у мандрівника дійсної міжнародної медичної страховки, що покриває ризик під час перебування в АРЄ.

Також бланк декларації містить положення про ознайомлення мандрівника з відмовою від будь-якої відповідальності Уряду АРЄ у разі надання мандрівником неправдивої інформації та підтвердження позитивного тестування на COVID-19 протягом 14 днів після вильоту з АРЄ.

Бланк декларації буде виданий туристам туристичним оператором або авіаперевізником. Також його можна завантажити і роздрукувати самостійно за цим посиланням

Якщо напередодні чи на момент вильоту з країни проживання ця країна буде знаходитись у списку країн, оголошених Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) такою, що має високий рівень зараження населення коронавірусом COVID-19, мандрівники будуть зобов’язані подати результати останнього ПЛР-тестування (зробленого за 48 годин до дати поїздки) при в’їзді в АРЄ.

Список цих країн буде оновлюватися та оприлюднюватися Урядом АРЄ на регулярній основі.

Туристи, що прибувають безпосередньо до губернаторств Червоне море, Південний Синай, Матрух, Луксор та Асуан, звільняються від візового збору до 31 жовтня 2020 року.

По прибуттю в єгипетські аеропорти носіння масок та дотримання соціальної дистанції у всіх приміщеннях аеропорту, перевірка температури для всіх мандрівників будуть обов’язковими.

У готелі:

З 1 липня готелі дозволено заповнювати на 50% від їхньої місткості.

В готелях та місцях відпочинку буде проводитись

 • регулярна дезінфекція;
 • дезінфікуючі засоби для рук надаватимуться у всіх приміщеннях;
 • проводитиметься регулярне очищення меблів та обладнання;
 • підтримуватиметься належний режим вентиляції приміщень.

У готелях всім гостям перевірятимуть температуру кожного разу при вході до готелю. Перед заїздом дезінфекції буде піддаватись багаж гостей.

У кожному номері дозволятиметься проживання не більше 2 дорослих + 2 дітей (віком до 12 років).

Комплекти індивідуального захисту (що містять маски, рукавички та засоби для дезінфекції рук) надаватимуться в кімнатах кожному з гостей.

Кімнати підлягатимуть дезінфекції та провітрюватимуться протягом 12 годин між виїздом попередніх та заїздом нових гостей. Кімнати та ванні кімнати підлягатимуть дезінфекції та провітрюватимуться щодня. Меблі будуть дезінфікувати з використанням парових машин.

В штаті готелю обов’язково має бути лікар.

Туристи зобов’язуються негайно повідомити керівництво готелю або лікаря, якщо вони матимуть симптоми COVID-19. Керівництво готелю буде невідкладно повідомляти про будь-який виявлений позитивний випадок Міністерству охорони здоров’я та населення АРЄ.

Готель продовжуватиме покривати витрати на проживання, їжу та напої в незначних та некритичних випадках для тих туристів, у яких буде виявлено позитивний результат тесту на COVID-19.

Кімнати, в яких проживали гості, у яких виявлено позитивний результат тесту на COVID-19, підлягатимуть очищенню та дезінфекції без закриття готелю на карантин. Ті туристи, стан яких внаслідок зараження COVID-19 матиме ознаки критичності, доставлятимуться до лікарень. Міністерство охорони здоров’я та населення покриватиме витрати на медикаменти та лікування туристів, у яких буде позитивний результат на COVID-19, до їх повного одужання. Ті гості, які контактували з зараженими особами, проходитимуть безкоштовний медичний огляд у медичному закладі, і повинні будуть дотримуватись всіх запобіжних заходів. Їм дозволятиметься зупинятися в готелі без доплати (за бажанням).

Туристи, у яких буде позитивний результат на COVID-19, і які викажуть бажання повернутися Україну, мають нести за це особисту відповідальність. Вони повинні погоджувати це зі своїм туристичним агентом та вживати всіх запобіжних заходів, встановлених Міністерством охорони здоров’я та населення АРЄ. Туристи, у яких буде позитивний результат на COVID-19, зможуть скористатись альтернативними рейсами у координації зі своїм турагентом у разі прибуття до АРЄ чартерними літаками.

Харчування:

 • черги біля входу до столових зон будуть зменшені за рахунок запровадження системи попереднього бронювання посадкових місць;
 • перед входом до ресторацій кожному гостю буде проводитись температурний скрінінг;
 • перевага надаватиметься електронним розрахункам;
 • «відкритий шведський стіл» буде забороненим;
 • столи будуть розташовані на відстані не менше, ніж 2 метри один від одного;
 • максимальна кількість посадкових місць за столом – 6;
 • заохочуватиметься використання одноразових столових приборів (наскільки це можливо);
 • на столах розміщуватимуться дезінфікуючі засоби для рук;
 • куріння кальяну буде заборонено; у ресторанах буде заборонено проведення вечірок та інших соціальних заходів.

Інше:

Щодо дайвінгу та заняття водними видами спорту також запроваджуватиметься низка нових правил.

 • У центрах дайвінгу, сноркелінгу та водних видів спорту на борт човнів допускатимуться лише працівники та дайвери;
 • клієнтам рекомендується використовувати власне спорядження для дайвінгу та сноркелінгу;
 • регулярне очищення поверхонь буде проводитись за допомогою гіпохлориту натрію, перекису водню та спирту в концентрації 70%;
 • все обладнання (регулятор, маска і трубка, BCD та водолазний костюм) дезінфікуватиметься шляхом замочування у воді, що містить 10% хлорвмістного вапна з доданням чверті склянки хлорного вапна до 4,95 літра води;
 • усі прилади будуть очищуватись та дезінфікуватись після кожного використання;
 • клієнти не повинні будуть надавати в користування своє обладнання іншим особам;
 • на борту човнів для дайвінг-сафарі або щоденних катерів дозволено буде перебування не більше 50% від загальної можливої кількості гостей;
 • перед посадкою гостям проводитимуть замірювання температури; носіння масок буде обов’язковим;
 • замовлення їжі на борту відбуватиметься виключно за меню.

* станом на 25.06 Єгипет перетнув межу 40 активних випадків на 100 тис. населення за даними worldometers.info , що відносить його до “червоного” списку за критеріями МОЗ України.